Nowe możliwości – Jakub Mendry

Upłynął kolejny tydzień izolacji w związku ze stanem epidemii w Naszym kraju. Każdego dnia zmagamy się ze zdalną edukacją Naszych dzieci, zorganizowaniem czasu dla młodszych pociech, ze zdalną pracą i wszystkimi pozostałymi obowiązkami domowymi.

Wszyscy z uwagą śledzimy napływające z kraju wiadomości, statystyki i raporty. Czekamy zaniepokojeni na koniec tej nietypowej sytuacji i wszyscy marzymy o powrocie do “normalności”. Chcemy by było jak dawniej – bezpiecznie i spokojnie. To czego z całą pewnością pragniemy teraz najbardziej to: uchronić Naszych najbliższych.

 

Cały czas staramy się wyjść na przeciw Państwa oczekiwaniom i potrzebom. Dlatego, wspólnie z nauczycielami i terapeutami podjęliśmy decyzję o przygotowaniu specjalnych publikacji dla Was. Mam nadzieję, że ten blog i te wpisy choć odrobinę pomogą Państwu w codziennym życiu. Chcemy jak najlepiej wykorzystać nasze przygotowanie pedagogiczno-dydaktyczne, zdobytą wiedzę oraz lata doświadczeń w pracy z dziećmi, by ułatwić zrozumienie, często niejasnych sygnałów, jakie wysyłają nam Nasze dzieci. Proszę potraktować nasze wpisy jako jedną z nowych możliwości oraz szansę na zbudowanie trwałej i silnej relacji ze swoim dzieckiem. Będziemy starali się choć w części nadrobić ten trudny czas.

Przedszkole to nasz drugi dom – zarówno dla naszych uczniów jak i naszych nauczycieli,terapeutów i pracowników. Mam nadzieję, że już wkrótce spotkamy się w Ensino, aby nadalmóc tworzyć ten nasz drugi dom.

 

Życzę Wam dużo zdrowia i mnóstwo siły wewnętrznej potrzebnej teraz tak bardzo doprzetrwania tego trudnego czasu.

 

Jakub Mendry – dyrektor przedszkola